Description
ACTIV
ex britisk ROTHESAY BAY
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1877
Byggested: Dumbarton, Skottland
Verft: Birrell, Stenhouse & Co.
Byggenr: 25
Endelig skjebne: Solgt Australia 1915 (ROTHESAY BAY) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:10
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/5c8cc5f0-5a3e-4593-b5e9-0d7536886b7f | RDF/XML | JSON-LD
Name
ACTIV
Norwegian bokmål

Other name
ROTHESAY BAY britisk

-Name
ROTHESAY BAY
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål
Description
ACTIV
ex britisk ROTHESAY BAY
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1877
Byggested: Dumbarton, Skottland
Verft: Birrell, Stenhouse & Co.
Byggenr: 25
Endelig skjebne: Solgt Australia 1915 (ROTHESAY BAY)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
762 brt
750 netto
Mål: 187 - 31,1 - 18,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Sandefjord 1905-15

Farter:

Tømmerfart på New ZealandCopra

Skipsfører:

Frithjof Ask 1905-09
Thorvald Andersen (7 år)
T. Torgersen 1914

Eier:

A. J. Freberg 1905-15 (A/S Barkskib Activ's Rederi)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 762 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
762
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 750 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
750
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 187 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
187
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 31,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

-Value
31,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 18,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
18,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1877 , , Dumbarton, Skottland @ Birrell, Stenhouse & Co. [no]
1877

-Timespan
1877

--Earliest time
1877
-Dating comment
1877
Norwegian bokmål

-Place reference
, , Dumbarton, Skottland @ Birrell, Stenhouse & Co. [no]
--Place (text)
Dumbarton, Skottland @ Birrell, Stenhouse & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789451

-Id
021176789451
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål