Description
ALEXANDRA
ex tysk HORIZONT
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1852
Byggested: Boston, Mass. USA
Verft: Jairus(?) Pratt
Ombygging: Ombygget 1877
Endelig skjebne: Solgt 1897 til opphugging [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:25
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/5af39280-9b92-4abe-b912-0c483814bf0d | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALEXANDRA
Norwegian bokmål

Other name
HORIZONT tysk

-Name
HORIZONT
Norwegian bokmål

-Specified
tysk
Norwegian bokmål

Description
ALEXANDRA
ex tysk HORIZONT
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1852
Byggested: Boston, Mass. USA
Verft: Jairus(?) Pratt
Ombygging: Ombygget 1877
Endelig skjebne: Solgt 1897 til opphugging
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
453 brt
437 netto
Mål: 125 - 26,3 -16,5 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Sandefjord 1864-96
Farsund 1896-97

Farter:

Trelastfart på Canadas østkystNordsjøfartØstersjøfart

Skipsfører:

C. Christoffersen 1889
A. Andreassen -1897
G. H. Olsen 1897-

Eier:

Søren Larsen Lundeby 1864-75
Jørgen Brynildsen Hotvedt 1875-81
Bertl I. Larsen 1881-96
A. P. Andreassen 1896-97

Andre opplysninger:

Solgt Island 1897 til lager. Salget annullert.

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 453 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
453
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 437 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
437
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 125 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
125
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 26,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
26,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 16,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
16,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1852 Boston, Mass. USA @ Jairus(?) Pratt
1852

-Timespan
1852

--Earliest time
1852
-Dating comment
1852
Norwegian bokmål

-Place reference
Boston, Mass. USA @ Jairus(?) Pratt

--Place (text)
Boston, Mass. USA @ Jairus(?) Pratt
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789675

-Id
021176789675
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål