Andreassen, Anton (1903 - ) [no]

Andreassen, Anton (norwegian bokmål), Andreassen, Anton (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:50:35
13/08/2022 02:47:18
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/5adf0c5e-1e92-49f2-ae3b-fb832f48b148 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Andreassen, Anton
Norwegian bokmål

Andreassen, Anton
Swedish

Alternative name
Andreassen, Anton Andreas
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
19/06/1903 , , Moss [sv]

-Time
19/06/1903
-Place reference
, , Moss [sv]
--Place (text)
Moss
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

NKL article_id
416010

-Id
416010
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619935
-Id
021036619935
-System
DigitaltMuseum