Thorsen, Trygve (1892 - 1965) [no]

Thorsen, Trygve (norwegian bokmål), Thorsen, Trygve (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:10:47
18/09/2021 07:28:05
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/5956473e-9e86-4bcf-bb83-9e79d20c7686 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Thorsen, Trygve
Norwegian bokmål

Thorsen, Trygve
Swedish

Alternative name
Thorsen, Anders Trygve Wittenstrøm
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
15/01/1892 , , Arendal [sv]

-Time
15/01/1892
-Place reference
, , Arendal [sv]
--Place (text)
Arendal
Swedish
Death
24/10/1965 , , Arendal [sv]

-Time
24/10/1965
-Place reference
, , Arendal [sv]
--Place (text)
Arendal
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
430928

-Id
430928
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637028
-Id
021036637028
-System
DigitaltMuseum