Christophersen, Alexander (1866 - 1946) [no]

Christophersen, Alexander (norwegian bokmål), Christophersen, Alexander (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:23:17
20/08/2022 03:02:44
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/58610d0f-e85d-499f-9292-eb15a00d8a34 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Christophersen, Alexander
Norwegian bokmål

Christophersen, Alexander
Swedish

Alternative name
Christophersen, Alejandro
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
30/08/1866 , , Cadiz, Spania [sv]

-Time
30/08/1866
-Place reference
, , Cadiz, Spania [sv]
--Place (text)
Cadiz, Spania
Swedish
Death
04/04/1946 , , Buenos Aires [sv]

-Time
04/04/1946
-Place reference
, , Buenos Aires [sv]
--Place (text)
Buenos Aires
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

NKL article_id
416958

-Id
416958
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634139
-Id
021036634139
-System
DigitaltMuseum