Aasheim, Roald (1912 - 1994) [no]

Aasheim, Roald (norwegian bokmål), Aasheim, Roald (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:56:49
27/11/2021 04:13:17
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/57e724f6-bb11-4a82-84dd-c4b9871f4cfd | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aasheim, Roald
Norwegian bokmål

Aasheim, Roald
Swedish

First name
Roald
Norwegian bokmål

Last name
Aasheim
Norwegian bokmål

Alternative name
Aasheim, Roald Ole
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1912 , , Kra. [no]

-Time
1912
-Place reference
, , Kra. [no]
--Place (text)
Kra.
Norwegian bokmål
Death
1994

-Time
1994
Life role
-Life role

Norwegian bokmål


Norwegian nynorsk
-Life role

Norwegian bokmål

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Interiørarkitekt

-Type of activity (text)
Interiørarkitekt
Norwegian bokmål
Maler

-Type of activity (text)
Maler
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
431087

-Id
431087
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637377

-Id
021036637377
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
5E07192F-8ADB-471A-B769-40581D22DE1B

-Id
5E07192F-8ADB-471A-B769-40581D22DE1B
-System
Nasjonalmuseet ID
Nasjonalmuseet ID
35C2C3FA-74D8-44B8-8C4E-F136C5E25C6B

-Id
35C2C3FA-74D8-44B8-8C4E-F136C5E25C6B
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål