Description
ADOLF
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1877
Byggested: Hamburg, Tyskland
Verft: H. C. Stülcken Werft
Endelig skjebne: 30/1 Cuxhafen - Brusnwick, ballast. 21/1 Avg. Hamburg. Savnes 1902 jan./feb. i Nordsjøen. Vrakgods og lik funnet utenfor Themsen 4/2. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:13
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/57de0d96-d89c-4964-8649-1ea9a35f7f88 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADOLF
Norwegian bokmål

Other name
ADOLF tysk s.n.

-Name
ADOLF
Norwegian bokmål

-Specified
tysk s.n.
Norwegian bokmål

Description
ADOLF
ex tysk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1877
Byggested: Hamburg, Tyskland
Verft: H. C. Stülcken Werft
Endelig skjebne: 30/1 Cuxhafen - Brusnwick, ballast. 21/1 Avg. Hamburg. Savnes 1902 jan./feb. i Nordsjøen. Vrakgods og lik funnet utenfor Themsen 4/2.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
894 brt
867 netto
Mål: 176,8 - 31,5 - 20,8
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Lillesand 1898-1902

Skipsfører:

Isak Andersen 1898-
B. T. Johnsen -1902 (+)

Eier:

Henrik Hansen m.fl. 1898-1902

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 894 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
894
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 867 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
867
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 176,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
176,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 31,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
31,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 20,8 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
20,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1877 Hamburg, Tyskland @ H. C. Stülcken Werft
1877

-Timespan
1877

--Earliest time
1877
-Dating comment
1877
Norwegian bokmål

-Place reference
Hamburg, Tyskland @ H. C. Stülcken Werft

--Place (text)
Hamburg, Tyskland @ H. C. Stülcken Werft
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789505

-Id
021176789505
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål