Aasen, Stein (1933 - ) [no]

Aasen, Stein (norwegian bokmål), Aasen, Stein (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:56:49
27/11/2021 04:13:16
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/57b7ac7c-d697-4963-8cec-ca9605f365a9 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aasen, Stein
Norwegian bokmål

Aasen, Stein
Swedish

First name
Stein
Norwegian bokmål

Last name
Aasen
Norwegian bokmål

Other name
Fosse & Aasen [no] - Arkitektkontor [no]

-Name
Fosse & Aasen
Norwegian bokmål

-Specified
Arkitektkontor
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
1933 , , Bærum [no]

-Time
1933
-Place reference
, , Bærum [no]
--Place (text)
Bærum
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Arkitekt

-Type of activity (text)
Arkitekt
Norwegian bokmål
NKL article_id
431084

-Id
431084
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637374

-Id
021036637374
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
E292D97B-91C1-4DD9-8FF1-3F55B852D6F7

-Id
E292D97B-91C1-4DD9-8FF1-3F55B852D6F7
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål