Eggen, Per (1933 - 1976) [no]

Eggen, Per (norwegian bokmål), Eggen, Per (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:26:54
04/12/2021 04:47:44
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/54bfea42-530b-45e8-ad4b-84ae7abb9479 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Eggen, Per
Norwegian bokmål

Eggen, Per
Swedish

First name
Per
Norwegian bokmål

Last name
Eggen
Norwegian bokmål

Alternative name
Eggen, Per Einar
Swedish

Other name
Eggen, Per Einar [no] - Fullt navn [no]

-Name
Eggen, Per Einar
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
1933 , , Oslo [no]

-Time
1933
-Place reference
, , Oslo [no]
--Place (text)
Oslo
Norwegian bokmål
Death
1976 , , Fredrikstad [no]

-Time
1976
-Place reference
, , Fredrikstad [no]
--Place (text)
Fredrikstad
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Life role
Norwegian bokmål
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Tegner

-Type of activity (text)
Tegner
Norwegian bokmål
Billedkunstner

-Type of activity (text)
Billedkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Grafisk designer

-Type of activity (text)
Grafisk designer
Norwegian bokmål
NKL article_id
417278

-Id
417278
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634310

-Id
021036634310
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
F6F12637-FB55-4371-8A9F-49F2A51B5A1D

-Id
F6F12637-FB55-4371-8A9F-49F2A51B5A1D
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål