Sandnes Trikotasje (Tekstilindustri) [no]

Sandnes Trikotasje (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Trikotasjefabrikk i Sandnes, Rogaland, etablert i 1955. Produserte blant annet strikkejakker, gensere, cardigans, barnetøy, benklær og vester. [no]
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Last changed
01/02/2018 11:18:43
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/52753ee8-64ef-4890-9dcf-bbe9593d6aa6 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Sandnes Trikotasje
Norwegian bokmål

Alternative name
Sandnes Tricotage
Norwegian bokmål

Description
Trikotasjefabrikk i Sandnes, Rogaland, etablert i 1955. Produserte blant annet strikkejakker, gensere, cardigans, barnetøy, benklær og vester.
Norwegian bokmål

Establishment
1955

-Time
1955
Type

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
58.86167, 5.74586, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Identity
Strandgaten 61, Sandnes
-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
58.86167
-Longitude (Easting)
5.74586
Reference
Norsk tekstil- og konfeksjonsindustri, 6. utg. 1970.
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021167115345
-Id
021167115345
-System
DigitaltMuseum