Bergslien, Gro (1940 - 1991) [no]

Bergslien, Gro (norwegian bokmål), Bergslien, Gro (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:31:59
27/11/2021 04:21:54
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/506a63ca-69c4-4d82-af76-3161996619da | RDF/XML | JSON-LD
Name
Bergslien, Gro
Norwegian bokmål

Bergslien, Gro
Swedish

First name
Gro
Norwegian bokmål

Last name
Bergslien
Norwegian bokmål

Alternative name
Sommerfeldt, Gro
Swedish

Other name
Sommerfeldt, Gro [no] - Alternativt navn [no]

-Name
Sommerfeldt, Gro
Norwegian bokmål

-Specified
Alternativt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
30/10/1940 , , Oslo [no]

-Time
30/10/1940
-Place reference
, , Oslo [no]
--Place (text)
Oslo
Norwegian bokmål
Death
23/02/1991

-Time
23/02/1991
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Tekstilkunstner

-Type of activity (text)
Tekstilkunstner
Norwegian bokmål
Glasskunstner

-Type of activity (text)
Glasskunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
416407

-Id
416407
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036620130

-Id
021036620130
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
F51885C2-6896-4CAD-A2A0-EC58F3F8492C

-Id
F51885C2-6896-4CAD-A2A0-EC58F3F8492C
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål