Description
ZINITA
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1894
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Chas. Connell Co.
Endelig skjebne: Forandret til norsk SORKNES 1913. 5000 pund. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Alexander Lindbäck (alexander.lindback@norskfolkemuseum.no) [no]
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 16:04:31
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/4be8d90f-c4e1-49a3-b107-4b1ca3d0f1e1 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ZINITA
Norwegian bokmål

Other name
ZINITA britisk s.n.

-Name
ZINITA
Norwegian bokmål

-Specified
britisk s.n.
Norwegian bokmål
Description
ZINITA
ex britisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1894
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Chas. Connell Co.
Endelig skjebne: Forandret til norsk SORKNES 1913. 5000 pund.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1677 brt
1544 netto
Mål: 251,2 - 38,1 - 21,3
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tønsberg 1910-13

Skipsfører:

B. Gjertsen 1910-12
J. Johnsen 1912-13

Eier:

J. Bruu 1910-13

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1677 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1677
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 1544 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1544
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 251,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
251,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 38,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
38,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 21,3 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1894 Glasgow, Skottland @ Chas. Connell Co.
1894

-Timespan
1894

--Earliest time
1894
-Dating comment
1894
Norwegian bokmål

-Place reference
Glasgow, Skottland @ Chas. Connell Co.
--Place (text)
Glasgow, Skottland @ Chas. Connell Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål