Bull, Mette (1876 - 1946) [no]

Bull, Mette (norwegian bokmål)

Scenekunst (Oslo Museum) [no]

Life role
Dataset owner
Oslo Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Contact information
Vegard Skuseth, Oslo museum [no]
Last changed
08/05/2017 15:20:11
04/04/2020 07:22:07
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/491d2f59-cddb-4366-ad34-0ce00b9af7b0 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Bull, Mette
Norwegian bokmål

First name
Mette
Norwegian bokmål

Last name
Bull
Norwegian bokmål

Other name
Berntsen, Mette fødenavn

-Name
Berntsen, Mette
Norwegian bokmål

-Specified
fødenavn
Norwegian bokmål
Wang, Mette Marie som gift med operasanger Jens Elias Berntsen

-Name
Wang, Mette Marie
Norwegian bokmål

-Specified
som gift med operasanger Jens Elias Berntsen
Norwegian bokmål
Birth
1876

-Time
1876
Death
1946

-Time
1946
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Biography

gift med Henrik Bull

Norwegian bokmål

Occupation
skuespillerinne

-Occupation specification
skuespillerinne
Norwegian bokmål
Primus
2362
-Id
2362
-System
Primus