Aavasmarken (Gard) [no]

Aavasmarken (norwegian bokmål)

Matrikkelgard (Universitetet i Bergen) [no]

Description
Matrikkelgard 90 i Høylandet kommune, Trøndelag [no]
Place type
Dataset owner
Universitetet i Bergen (Educational institution) owns the information on this page
License
Navngivelse (CC BY) [no] applies to the information on this page
Språksamlingane, Universitetet i Bergen
http://www.spraksamlingane.no
Last changed
01/06/2022 17:25:37
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/48e4d8dd-4933-4815-82f6-f7c8dcc95b8b | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Aavasmarken
Norwegian bokmål

Other name
Åvassmarka Navneform fra kilde [no] Statens kartverk 2020

-Name
Åvassmarka
Norwegian bokmål

-Name type
Norwegian bokmål


-Specified
Statens kartverk 2020
Norwegian bokmål
Description
Matrikkelgard 90 i Høylandet kommune, Trøndelag
Norwegian bokmål

Code
90
Place type
Norwegian bokmål

Coordinates
64.57311, 12.25729, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
64.57311
-Longitude (Easting)
12.25729
-Source
Lokalitetspunkt, Statens kartverk
Norwegian bokmål
Is Part Of
History

1838-01-01 - 1900-12-31: gnr 90 (1742-90), Grong kommune (1742), Nordre-Trondhjems Amt
1901-01-01 - 2017-12-31: gnr 90 (1743-90), Høylandet kommune (1743), Nord-Trøndelag (før 1919: Nordre-Trondhjems Amt)
2018-01-01 - pågående: gnr 90 (5046-90), Høylandet kommune (5046), Trøndelag

Norwegian bokmål

Time
01/01/2018 ongoing

-Earliest time
01/01/2018
-Latest time
ongoing
Was part of at time
01/01/1838 31/12/1900 , Grong (1742 Grong_18380101-19001231), GNID: 1742-90 [no],

-Timespan
01/01/1838 31/12/1900

--Earliest time
01/01/1838
--Latest time
31/12/1900
-Place reference
, Grong (1742 Grong_18380101-19001231), GNID: 1742-90 [no],

--Specified
Grong (1742 Grong_18380101-19001231), GNID: 1742-90
Norwegian bokmål
-Gnr
1742-90
--Id
1742-90
--System
Gnr
01/01/1901 31/12/2017 Nord-Trøndelag (Historisk fylke) [no], Høylandet (1743 Høylandet_19010101-20171231), GNID: 1743-90 [no], (før 1919: Nordre-Trondhjems Amt) [no]

-Timespan
01/01/1901 31/12/2017

--Earliest time
01/01/1901
--Latest time
31/12/2017
-Place reference
Nord-Trøndelag (Historisk fylke) [no], Høylandet (1743 Høylandet_19010101-20171231), GNID: 1743-90 [no], (før 1919: Nordre-Trondhjems Amt) [no]

--Place
--Specified
Høylandet (1743 Høylandet_19010101-20171231), GNID: 1743-90
Norwegian bokmål

--Place (text)
(før 1919: Nordre-Trondhjems Amt)
Norwegian bokmål
-GNID
1743-90
--Id
1743-90
--System
GNID
Reference
1886-Matrikkelen
Norwegian bokmål

Statens kartverk 2020
Norwegian bokmål

GNIDu
17430090

-Id
17430090
-System
GNIDu
Språksamlingane, SNID
SNID-NO-0008600155547

-Id
SNID-NO-0008600155547
-System
Språksamlingane, SNID
GNID
1742-90

-Id
1742-90
-System
GNID
GNID
1743-90

-Id
1743-90
-System
GNID
GNID
5046-90
-Id
5046-90
-System
GNID