Nasjonalmuseet - Arkitektur (Museum) [no]

Nasjonalmuseet - Arkitektur (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet) [no]

Description
Nasjonalmuseet samler og bevarer, stiller ut og formidler Norges mest omfattende samlinger av kunst, arkitektur og design. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
28/10/2020 13:33:35
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/480954f8-6a6e-48d7-8625-80110b3d8dc9 | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Nasjonalmuseet - Arkitektur
Norwegian bokmål

Alternative name
Arkitekturmuseet (Oslo)
Norwegian bokmål

Norsk arkitekturmuseum
Norwegian bokmål

Description
Nasjonalmuseet samler og bevarer, stiller ut og formidler Norges mest omfattende samlinger av kunst, arkitektur og design.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

Focus
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk

Address
Bankplassen 4 0151 Oslo Norway (Country)

-Address
Bankplassen 4
-Postal code
0151
-Postal place
Oslo
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Oslo (Fylke) [no], Oslo kommune [no], Bankplassen 3, 0151 Oslo, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Oslo kommune
Norwegian bokmål

-Place (text)
Bankplassen 3, 0151 Oslo, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
59.90866, 10.74129, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.90866
-Longitude (Easting)
10.74129
Topic
DigitaltMuseum
NMK-A

-Id
NMK-A
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
140

-Id
140
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
985686092
-Id
985686092
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer