Wergeland, Oscar (1844 - 1910) [no]

Wergeland, Oscar (norwegian bokmål), Wergeland, Oscar (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
23/02/2022 11:25:46
06/08/2022 04:29:17
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/43a410ce-b03f-4280-b357-fd1c11178adb | RDF/XML | JSON-LD
Name
Wergeland, Oscar
Norwegian bokmål

Wergeland, Oscar
Swedish

Alternative name
Wergeland, Oscar Arnold
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
12/10/1844 , , Christiania [sv]

-Time
12/10/1844
-Place reference
, , Christiania [sv]
--Place (text)
Christiania
Swedish
Death
20/05/1910 , , Kristiania [sv]

-Time
20/05/1910
-Place reference
, , Kristiania [sv]
--Place (text)
Kristiania
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Same as (internal)
NKL article_id
431329

-Id
431329
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637235
-Id
021036637235
-System
DigitaltMuseum