Description
EMIL STANG
ex canadisk INGLESIDE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1877
Byggested: Moss Glen, New Brunswick, Canada
Verft: G. Merritt
Ombygging: Ombygget 1907
Endelig skjebne: Solgt Danmark 1915/16 s.n. [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:55:18
08/08/2020 08:49:49
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/42ca8d13-5194-489b-b08c-7ae7d96b0e25 | RDF/XML | JSON-LD
Name
EMIL STANG
Norwegian bokmål

Other name
INGLESIDE canadisk

-Name
INGLESIDE
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål
Description
EMIL STANG
ex canadisk INGLESIDE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1877
Byggested: Moss Glen, New Brunswick, Canada
Verft: G. Merritt
Ombygging: Ombygget 1907
Endelig skjebne: Solgt Danmark 1915/16 s.n.
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
924 brt
860 netto
Mål: 172,3 - 34,8 - 20,9
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Skien 1889-1901
Fredikstad 1901-15

Farter:

Trelastfart på Canadas østkystBrazil

Skipsfører:

O. Evensen 1889-, 1898
Holger Bruun 1906, 1914

Eier:

Blakstad, Holta & Co. 1889-1901
Th. Andresen 1904-15 (A/S Emil Stang)

Andre opplysninger:

Solgt 1901 for kr 36.000

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 924 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
924
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 860 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
860
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 172,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
172,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 34,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
34,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 20,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
20,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1877 Moss Glen, New Brunswick, Canada @ G. Merritt
1877

-Timespan
1877

--Earliest time
1877
-Dating comment
1877
Norwegian bokmål

-Place reference
Moss Glen, New Brunswick, Canada @ G. Merritt
--Place (text)
Moss Glen, New Brunswick, Canada @ G. Merritt
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176792619

-Id
021176792619
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål