Fjell Festning (Museum) [no]

Other languages: Fjell Festning (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturdirektoratet) [no]

Description
Fjell Festning er eit freda tysk festningsanlegg frå andre verdskrig. Gjennom smale gangar, utstillingsrom og tyske lugarar kan ein lære om trippelkanonen «Donner Felix», okkupasjonen og dei russiske krigsfangane. I turområdet rundt festningen kan ein utforsk over 30 tyske bunkerar på festninga. [nn]
Type
Dataset owner
Arts Council Norway owns the information on this page
Last changed
19/03/2024 21:50:11
25/05/2024 10:12:31
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/3e54082d-6771-46c0-9001-53cfb1ffcdb9 | RDF/XML | JSON-LD | GeoJSON
Name
Fjell Festning
Norwegian bokmål

Alternative name
Fjell fort
Norwegian bokmål

Description
Fjell Festning er eit freda tysk festningsanlegg frå andre verdskrig. Gjennom smale gangar, utstillingsrom og tyske lugarar kan ein lære om trippelkanonen «Donner Felix», okkupasjonen og dei russiske krigsfangane. I turområdet rundt festningen kan ein utforsk over 30 tyske bunkerar på festninga.
Norwegian nynorsk

Store norske leksikon

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk

Focus
Norwegian bokmål


Address
Festningsvegen 50 5357 Fjell Norway (Country)

-Address
Festningsvegen 50
-Postal code
5357
-Postal place
Fjell
-Country

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk
Place reference
Vestland (Fylke) [no], Øygarden kommune [no], Festningsvegen 50, 5357 Fjell, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Øygarden kommune
Norwegian bokmål

-Place (text)
Festningsvegen 50, 5357 Fjell, Norge
Norwegian bokmål
Geodata
60.32532, 5.0819, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
60.32532
-Longitude (Easting)
5.0819
Topic
Norwegian bokmål

Swedish

DigitaltMuseum
FFM

-Id
FFM
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
177

-Id
177
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
987669586
-Id
987669586
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer