Råger, Wilhelm (1895 - 1976) [no]

Råger, Wilhelm (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/01/2017 12:58:11
15/02/2020 02:51:48
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/3c162308-af70-4528-9bff-df99c80e124d | RDF/XML | JSON-LD
Name
Råger, Wilhelm
Norwegian bokmål

First name
Wilhelm
Norwegian bokmål

Last name
Råger
Norwegian bokmål

Alternative name
Anderson, Wilhelm
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1895

-Time
1895
Death
1976

-Time
1976
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Født i Dalarne, Sverige 22.12.1895. død 18.10.1976 i Oslo. Het opprinnelig Anderson, men skiftet navn like etter at han etter fotograf Eyolfsons død overtok hans forretning. Han kalte seg da "Eyolfsons Eftfl.". Sv.br. 1939.
Randsfjordmuseene, avd. Hadeland Folkemuseum har et gruppebilde av Hadelandslaget fotografert i Oslo i 1936 signert Eyolfsons eft., Oslo 1936.

Virkested:
1933-0000: Oslo; Torvet 9
1930-0000: Oslo; Stortorvet 9

Norwegian bokmål

-Other actor
Norwegian bokmål
Reference
Kilder:
Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Upublisert materiale i Preus museum (2010)
Upublisert materiale i Preus museum (2012)
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
FR
2442

-Id
2442
-System
FR
DigitaltMuseum
021036008437

-Id
021036008437
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål