Krass, Johannes (1892 - 1980) [et]

Krass, Johannes (estonian)

Biographical Database of Estonian Photographers (Estonian Photographic Heritage Society)

Life role
Dataset owner
Estonian Photographic Heritage Society owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
30/04/2019 15:41:54
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/3b32e77c-890b-405a-a7b1-ef2a193efad9 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Krass, Johannes
Estonian

First name
Johannes
Estonian

Last name
Krass
Estonian

Other name
Krais

-Name
Krais
Estonian

Birth
24.06.1892 Kõue vald (tollane Triigi (Aleksandri) vald), Saarnakõrve küla, Tõrvaaugu talu

-Time
24.06.1892
-Place reference
Kõue vald (tollane Triigi (Aleksandri) vald), Saarnakõrve küla, Tõrvaaugu talu

--Place (text)
Kõue vald (tollane Triigi (Aleksandri) vald), Saarnakõrve küla, Tõrvaaugu talu
Estonian
Death
15.10.1980 Kõue vald (maetud Kose kalmistule)

-Time
15.10.1980
-Place reference
Kõue vald (maetud Kose kalmistule)

--Place (text)
Kõue vald (maetud Kose kalmistule)
Estonian
Life role
Photographer 1919? 1940?

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

-Timespan
1919? 1940?

--Earliest time
1919?
--Latest time
1940?
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Biography

Esimene abikaasa hukkus Vabadussõjas; teine abikaasa Leida Krais (sündinud Kõue vallas, Rõõsa külas); pojad - Valdu, Jüri-Juhan; tütar - Mari-Ann.

Estonian

Occupation
Asutava Kogu liige 1919-1920; Riigikogu liige 1923-1926; põllumees, fotograaf

-Description
Asutava Kogu liige 1919-1920; Riigikogu liige 1923-1926; põllumees, fotograaf
Estonian

Education
Alghariduse sai Ardu koolis (3 klassi), pärast seda omandas Tallinnas tisleri ameti ning samaaegselt mõne fotograafi juures päevapiltniku oskused.

-Description
Alghariduse sai Ardu koolis (3 klassi), pärast seda omandas Tallinnas tisleri ameti ning samaaegselt mõne fotograafi juures päevapiltniku oskused.
Estonian

Residence
Saarnakõrve küla, Tallinn, Soome, Sangaste

-Description
Saarnakõrve küla, Tallinn, Soome, Sangaste
Estonian

Has works/objects at
Harjumaa Muuseum, Kose-Uuemõisa Muuseum

-Set
Harjumaa Muuseum, Kose-Uuemõisa Muuseum
--Description
Harjumaa Muuseum, Kose-Uuemõisa Muuseum
Estonian

Note
Esimese maailmasõja ajal viibis Johannes Krais Soomes. Vabadussõjast võttis osa varustajana (staap oli Sangastes).
Estonian

Topic
English

Swedish

Estonian







Catalan | Valencian

Lithuanian




English

Swedish

Estonian

Danish

French


Spanish

Italian

Bulgarian

Catalan | Valencian

Lithuanian

Dutch



Reference
Sirje Saulep, "Noppeid tallatud radadelt". Oü Infotrükk, 2007
Estonian

Alternative id
Eestipiltnik: 111

-Id
111
-System
Eestipiltnik