Dale Tec (Tekstilindustri) [no]

Dale Tec (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Produsent av flammehemmande stoff på Dalekvam i Vaksdal kommune i Hordaland. I 1991 vart denne produksjonen skilt frå produksjonen av strikka plagg og garn (Dale Garn og Trikotasje) . Produksjonen av flammehemmande stoff på Dale vart lagt ned i 2009 og flytta til Asia. [nn]
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
Last changed
21/06/2018 09:01:27
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/3aba0f9f-3a3f-43c3-aee8-e4faea5d8bc6 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Dale Tec
Norwegian bokmål

Alternative name
Dale AS
Norwegian bokmål

Description
Produsent av flammehemmande stoff på Dalekvam i Vaksdal kommune i Hordaland. I 1991 vart denne produksjonen skilt frå produksjonen av strikka plagg og garn (Dale Garn og Trikotasje) . Produksjonen av flammehemmande stoff på Dale vart lagt ned i 2009 og flytta til Asia.
Norwegian nynorsk

Establishment
1991

-Time
1991
Type

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
60.58836, 5.81951, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
60.58836
-Longitude (Easting)
5.81951
Preceded by