Hughes, Else Berntsen (1938 - 2002) [no]

Hughes, Else Berntsen (norwegian bokmål), Hughes, Else Berntsen (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:28:44
29/05/2022 00:47:39
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/37c21db4-08f0-45ca-9a92-414888aae365 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Hughes, Else Berntsen
Norwegian bokmål

Hughes, Else Berntsen
Swedish

First name
Else Berntsen
Norwegian bokmål

Last name
Hughes
Norwegian bokmål

Alternative name
Berntsen, Else
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
06/01/1938 , , Oslo [no]

-Time
06/01/1938
-Place reference
, , Oslo [no]
--Place (text)
Oslo
Norwegian bokmål
Death
10/02/2002

-Time
10/02/2002
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Smykkekunstner

-Type of activity (text)
Smykkekunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
417140

-Id
417140
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635147

-Id
021036635147
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
2DAF2B82-7BDA-4A13-B67F-D4711BA907BF

-Id
2DAF2B82-7BDA-4A13-B67F-D4711BA907BF
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål