Aikio, Matti (1872 - 1929) [no]

Other languages: Aikio, Matti (norwegian bokmål), Aikio, Matti (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:36:10
08/06/2024 07:46:57
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/36e42483-0905-45fc-84aa-c4334bf09032 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aikio, Matti
Norwegian bokmål

Aikio, Matti
Swedish

First name
Matti
Norwegian bokmål

Last name
Aikio
Norwegian bokmål

Alternative name
Isaksen, Mathias
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Store norske leksikon

lokalhistoriewiki.no

Birth
18/06/1872 , , Karasjok [sv],

-Time
18/06/1872
-Place reference
, , Karasjok [sv],
--Place (text)
Karasjok
Swedish
Death
25/07/1929 , , Oslo [sv],

-Time
25/07/1929
-Place reference
, , Oslo [sv],
--Place (text)
Oslo
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

NKL article_id
415896

-Id
415896
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619872
-Id
021036619872
-System
DigitaltMuseum