Aspaas, Svend Halvorssøn (1736 - 1816) [no]

Aspaas, Svend Halvorssøn (norwegian bokmål), Aspaas, Svend Halvorssøn (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:06:45
13/08/2022 02:48:03
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/35182183-c63e-4306-adb2-ff50dfc1b2b8 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aspaas, Svend Halvorssøn
Norwegian bokmål

Aspaas, Svend Halvorssøn
Swedish

Alternative name
Aspaas, Sven Halvorssøn
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1736 , , gården Aspås i Ålen, Trøndelag [sv]

-Time
1736
-Place reference
, , gården Aspås i Ålen, Trøndelag [sv]
--Place (text)
gården Aspås i Ålen, Trøndelag
Swedish
Death
01/1816 , , Røros [sv]

-Time
01/1816
-Place reference
, , Røros [sv]
--Place (text)
Røros
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

NKL article_id
418408

-Id
418408
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619990
-Id
021036619990
-System
DigitaltMuseum