Arneberg, Gro (1911 - 1964) [no]

Arneberg, Gro (norwegian bokmål), Arneberg, Gro (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:55:14
04/12/2021 04:26:29
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/3449fecc-4453-45d1-befa-f8e893abf540 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Arneberg, Gro
Norwegian bokmål

Arneberg, Gro
Swedish

First name
Gro
Norwegian bokmål

Last name
Arneberg
Norwegian bokmål

Alternative name
Arneberg, Gro Aagot Skavlan
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1911 , , Kristiania [no]

-Time
1911
-Place reference
, , Kristiania [no]
--Place (text)
Kristiania
Norwegian bokmål
Death
1964 , , Oslo [no]

-Time
1964
-Place reference
, , Oslo [no]
--Place (text)
Oslo
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Activity
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Keramiker

-Type of activity (text)
Keramiker
Norwegian bokmål
NKL article_id
416084

-Id
416084
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036619969

-Id
021036619969
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
34A81155-F1C0-4BA6-9B9B-E804A595F836

-Id
34A81155-F1C0-4BA6-9B9B-E804A595F836
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål