ADMIRAL TROMP (1837) [no]

ADMIRAL TROMP (norwegian bokmål)

Seilskipsregister (med Petter Malmsteins seilskuteregister) (Norsk Maritimt Museum) [no]

Description
ADMIRAL TROMP
ex hollandsk fullrigger ADMIRAML TROMP
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1837
Byggested: Amsterdam, Holland [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:13
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/3441dc00-9718-4d31-97c5-db754986aea9 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADMIRAL TROMP
Norwegian bokmål

Other name
ADMIRAML TROMP (fullrigger) hollandsk

-Name
ADMIRAML TROMP (fullrigger)
Norwegian bokmål

-Specified
hollandsk
Norwegian bokmål
Description
ADMIRAL TROMP
ex hollandsk fullrigger ADMIRAML TROMP
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1837
Byggested: Amsterdam, Holland
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
337 cl
Mål: 118 - 32 - 21,5 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania -1888
Bergen 1864

Skipsfører:

A. B. Müller 1864

Eier:

Chr. Swane -1888
Tobias Müller 1864

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 337 commerce-lest [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
337
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 118 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
118
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 32 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
32
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 21,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
21,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1837 Amsterdam, Holland
1837

-Timespan
1837

--Earliest time
1837
-Dating comment
1837
Norwegian bokmål

-Place reference
Amsterdam, Holland
--Place (text)
Amsterdam, Holland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789501

-Id
021176789501
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål