Steenwinckel, Hans van (1545 - 1601) [no]

Steenwinckel, Hans van (norwegian bokmål), Steenwinckel, Hans van (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:13:55
02/07/2022 04:22:40
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/31bb2c8b-15e4-41dc-9ac7-fd11b8688481 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Steenwinckel, Hans van
Norwegian bokmål

Steenwinckel, Hans van
Swedish

Alternative name
Steenwinckel, Hans van d.e
Swedish

Stenwinkel, Hans van d.e
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1545 , , (ca.) Antwerpen [sv]

-Time
1545
-Place reference
, , (ca.) Antwerpen [sv]
--Place (text)
(ca.) Antwerpen
Swedish
Death
10/05/1601 , , Halmstad [sv]

-Time
10/05/1601
-Place reference
, , Halmstad [sv]
--Place (text)
Halmstad
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

NKL article_id
431107

-Id
431107
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636834
-Id
021036636834
-System
DigitaltMuseum