Palmsköld, Anneli (1962 - ) [sv]

Palmsköld, Anneli (swedish)

Författarregister till Fataburen: Nordiska museets och Skansens årsbok (Nordiska museet) [sv]

Description
professor i kulturvård med inriktning mot hantverksvetenskap och verksam vid Göteborgs universitet [sv]
Dataset owner
Nordiska museet (Museum) [sv] owns the information on this page
Last changed
10/12/2019 15:20:31
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/319700b9-063e-489a-a4e1-970c5feafea2 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Palmsköld, Anneli
Swedish

Other name
Anneli Palmsköld [sv] - Naturlig namnform [sv]

-Name
Anneli Palmsköld
Swedish

-Specified
Naturlig namnform
Swedish
Description
professor i kulturvård med inriktning mot hantverksvetenskap och verksam vid Göteborgs universitet
Swedish

Birth
21/09/1962

-Time
21/09/1962