Description
MAGDALENA
ex britisk dampskip SIR COLIN CAMPBELL
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1855
Byggested: Sunderland, England
Endelig skjebne: Solgt Danmark 1906, forandret til DANMARK [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:59:08
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2f34302d-b8b5-4589-8f31-05224db91dac | RDF/XML | JSON-LD
Name
MAGDALENA
Norwegian bokmål

Other name
dampskip SIR COLIN CAMPBELL britisk

-Name
dampskip SIR COLIN CAMPBELL
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål
Description
MAGDALENA
ex britisk dampskip SIR COLIN CAMPBELL
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1855
Byggested: Sunderland, England
Endelig skjebne: Solgt Danmark 1906, forandret til DANMARK
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Maskineri: Hjelpemotor (60 hk)
Tonnasje:
377 brt
242 netto
Mål: 122,3 -30,2 - 17,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania 1898-1901
Tønsberg 1901-06

Farter:

Selfanger

Skipsfører:

L. Stokken 1882-
A. J. Bryde
J. Hansen 1898
J. E. Samuelsen -1906

Eier:

G. C. Hansen 1898-1901
A. Nilson -1906

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 377 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
377
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 242 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
242
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 122,3 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
122,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 30,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
30,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 17,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
17,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Built
1855 Sunderland, England
1855

-Timespan
1855

--Earliest time
1855
-Dating comment
1855
Norwegian bokmål

-Place reference
Sunderland, England
--Place (text)
Sunderland, England
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176795803

-Id
021176795803
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål