Carl F. Johannessens Tobakksfabrikk (Selskap) [no]

Carl F. Johannessens Tobakksfabrikk (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Sigar- sigarett og tobakksfabrikk med produksjonslokaler på Vaterland, senere fusjonert med Glotts tobakksfabrikk før disse ble fusjonert med Langaard i 1950-årene og samlet på Bislett. [no]
Type
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
08/05/2017 14:33:10
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/2e9ff297-4881-42c0-9f17-27cf9ac60e5a | RDF/XML | JSON-LD
Name
Carl F. Johannessens Tobakksfabrikk
Norwegian bokmål

Alternative name
Carl F. Johannesen A/S
Norwegian bokmål

Description
Sigar- sigarett og tobakksfabrikk med produksjonslokaler på Vaterland, senere fusjonert med Glotts tobakksfabrikk før disse ble fusjonert med Langaard i 1950-årene og samlet på Bislett.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
59.91222, 10.7519, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.91222
-Longitude (Easting)
10.7519
DigitaltMuseum
021167115153
-Id
021167115153
-System
DigitaltMuseum