Aagaard, Martin (1863 - 1913) [no]

Aagaard, Martin (norwegian bokmål), Aagaard, Martin (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:51:18
04/12/2021 04:22:52
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2e297b52-b3d1-47f9-84a7-5a50f842ef9e | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aagaard, Martin
Norwegian bokmål

Aagaard, Martin
Swedish

Alternative name
Aagard, Zackarias Martini
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
13/10/1863 , , Levanger [sv]

-Time
13/10/1863
-Place reference
, , Levanger [sv]
--Place (text)
Levanger
Swedish
Death
1913

-Time
1913
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
431032

-Id
431032
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637344
-Id
021036637344
-System
DigitaltMuseum