Bruun-Hansen, Fredrik (1909 - 2002) [no]

Other languages: Bruun-Hansen, Fredrik (norwegian bokmål), Bruun-Hansen, Fredrik (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:10:30
13/04/2024 03:28:28
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/2cba3990-9899-4fd0-8b0b-633322abbdf5 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Bruun-Hansen, Fredrik
Norwegian bokmål

Bruun-Hansen, Fredrik
Swedish

First name
Fredrik
Norwegian bokmål

Last name
Bruun-Hansen
Norwegian bokmål

Alternative name
BRUUN-Hansen, Fredrik Bernhoft
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
15/05/1909 , , Bergen [sv],

-Time
15/05/1909
-Place reference
, , Bergen [sv],
--Place (text)
Bergen
Swedish
Death
2002

-Time
2002
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

-Organization/collection
-Organization/collection
Norwegian bokmål
-Organization/collection
-Organization/collection
NKL article_id
416756

-Id
416756
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036620336
-Id
021036620336
-System
DigitaltMuseum