Description
ABYSSINIA
ex britisk LOCH RAUZA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1875
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Chas. Counell & Co.
Byggenr: 91
Endelig skjebne: Solgt Frankrike 1922 (MOLENE) [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:07
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2ae30eb6-1a17-437d-b980-6530f15a1eaf | RDF/XML | JSON-LD
Name
ABYSSINIA
Norwegian bokmål

Other name
LOCH RAUZA britisk

-Name
LOCH RAUZA
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
ABYSSINIA
ex britisk LOCH RAUZA
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1875
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Chas. Counell & Co.
Byggenr: 91
Endelig skjebne: Solgt Frankrike 1922 (MOLENE)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1107 brt
1007 netto
Mål: 220,2 - 34,5- 20,5
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Lysaker, Kristiania 1901-14
Farsund 1914-15
Arendal 1915-15
Risør 1915-16
Grimstad 1916-
Kristansand 1918-22

Farter:

Har rundet Kapp Horn

Skipsfører:

M. Hansen 1901-03
Alb. Pettersen 1903-08
H. E. Bjønness 1910-12
J. C. Christensen 1912-14
L. Melsom 1914-15
Hans Th. Olsus 1915-16
C. Carlsen 1916-

Eier:

J. Johanson & Co. 1901-14 (A/S Abyssinia)
J. Johannesen 1914-15
I. M. Skougen 1915-16
Chr.sand Shipping Co. 1916-22 (Skibs A/S Sandø)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1107 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1107
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1007 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1007
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 220,2 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
220,2
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 34,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
34,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 20,5 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
20,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1875 Glasgow, Skottland @ Chas. Counell & Co.
1875

-Timespan
1875

--Earliest time
1875
-Dating comment
1875
Norwegian bokmål

-Place reference
Glasgow, Skottland @ Chas. Counell & Co.

--Place (text)
Glasgow, Skottland @ Chas. Counell & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789420

-Id
021176789420
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål