Hurum, Alf (1882 - 1972) [no]

Hurum, Alf (norwegian bokmål), Hurum, Alf (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
21/09/2022 10:58:15
01/10/2022 03:17:32
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/28d9d1a1-8e4f-41d6-b95f-e28f708ce82e | RDF/XML | JSON-LD
Name
Hurum, Alf
Norwegian bokmål

Hurum, Alf
Swedish

First name
Alf
Norwegian bokmål

Last name
Hurum
Norwegian bokmål

Alternative name
Hurum, Alf Thorvald
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
21/09/1882 , , Kristiania [sv]

-Time
21/09/1882
-Place reference
, , Kristiania [sv]
--Place (text)
Kristiania
Swedish
Death
15/08/1972 , , Honolulu [sv]

-Time
15/08/1972
-Place reference
, , Honolulu [sv]
--Place (text)
Honolulu
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

NKL article_id
417150

-Id
417150
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036635154
-Id
021036635154
-System
DigitaltMuseum