Description
ROTHESAY
ex canadisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1868
Byggested: Rothesay, New Brunswick, Canada
Verft: J. Titus
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1893 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 16:01:58
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/286ef36b-a03d-4b05-844e-da02d432ef01 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ROTHESAY
Norwegian bokmål

Other name
ROTHESAY canadisk s.n.

-Name
ROTHESAY
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk s.n.
Norwegian bokmål
Description
ROTHESAY
ex canadisk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1868
Byggested: Rothesay, New Brunswick, Canada
Verft: J. Titus
Endelig skjebne: Strandet, vrak 1893
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
666 brt
642 netto
Mål: 136 - 36 - 19 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania -1892
Tønsberg 1892-93

Farter:

Trelastfart på Canadas østkyst

Skipsfører:

J. Iversen 1874-, 1889
A. C. Nebell 1891

Eier:

Fearnley Y Eger -1892
S. M. Grams eftf. 1892-93

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 666 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
666
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 642 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
642
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 136 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
136
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 36 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
36
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 19 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
19
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1868 Rothesay, New Brunswick, Canada @ J. Titus
1868

-Timespan
1868

--Earliest time
1868
-Dating comment
1868
Norwegian bokmål

-Place reference
Rothesay, New Brunswick, Canada @ J. Titus
--Place (text)
Rothesay, New Brunswick, Canada @ J. Titus
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176797935

-Id
021176797935
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål