Description
ADONA
ex dansk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Skonnertbrigg
Byggeår: 1861
Byggested: Nova Scotia, Canada [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:13
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/24ca2b85-faa3-4428-bb61-b70c853c9290 | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADONA
Norwegian bokmål

Other name
ADONA dansk s.n.

-Name
ADONA
Norwegian bokmål

-Specified
dansk s.n.
Norwegian bokmål
Description
ADONA
ex dansk s.n.
Nasjon: Norsk
Type: Skonnertbrigg
Byggeår: 1861
Byggested: Nova Scotia, Canada
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
189 brt
173 netto
Norwegian bokmål

Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Drammen 1871-, 1879

Skipsfører:

L. H. Lorentzen 1879

Eier:

S. Ltz. Aass m.fl. 1875
Chr. Nielsen 1879

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 189 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
189
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 173 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
173
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Built
1861 Nova Scotia, Canada
1861

-Timespan
1861

--Earliest time
1861
-Dating comment
1861
Norwegian bokmål

-Place reference
Nova Scotia, Canada
--Place (text)
Nova Scotia, Canada
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176789508

-Id
021176789508
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål