Duborgh, Richard (1932 - 2007) [no]

Other languages: Duborgh, Richard (norwegian bokmål), Duborgh, Richard (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
19/03/2024 21:06:17
25/05/2024 03:42:31
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/249b6708-cad9-455a-bacf-a6c72b6b3dc2 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Duborgh, Richard
Norwegian bokmål

Duborgh, Richard
Swedish

First name
Richard
Norwegian bokmål

Last name
Duborgh
Norwegian bokmål

Alternative name
Duborgh, Richard Sverre
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
1932

-Time
1932
Death
2007

-Time
2007
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

German
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Norwegian nynorsk

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Designer

-Type of activity (text)
Designer
Norwegian bokmål
Keramiker

-Type of activity (text)
Keramiker
Norwegian bokmål
-Organization/collection
NKL article_id
417179

-Id
417179
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634266

-Id
021036634266
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
B59B8199-58BC-4217-B48B-B9FA13E1A0CE

-Id
B59B8199-58BC-4217-B48B-B9FA13E1A0CE
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål