Sundt-Hansen, Carl (1841 - 1907) [no]

Sundt-Hansen, Carl (norwegian bokmål), Sundt-Hansen, Carl (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:09:04
18/09/2021 07:25:26
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/23886773-f543-4170-95af-0f3198827be6 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Sundt-Hansen, Carl
Norwegian bokmål

Sundt-Hansen, Carl
Swedish

Alternative name
Hansen, Carl Frederik (til 1889)
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
30/01/1841 , , Stavanger [sv]

-Time
30/01/1841
-Place reference
, , Stavanger [sv]
--Place (text)
Stavanger
Swedish
Death
27/08/1907 , , samme sted [sv]

-Time
27/08/1907
-Place reference
, , samme sted [sv]
--Place (text)
samme sted
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
431289

-Id
431289
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636912
-Id
021036636912
-System
DigitaltMuseum