Description
AAGOT
ex kanadisk(?) MARIE LOUISE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1870
Byggested: Quebec, Canada
Verft: Pierre V. Valin
Endelig skjebne: Kristiansand - . Strandet, vrak 1888 /1. Frankrike [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:04
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/23460ef4-0579-4131-8240-61f3bd4de1c9 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AAGOT
Norwegian bokmål

Other name
MARIE LOUISE kanadisk(?)

-Name
MARIE LOUISE
Norwegian bokmål

-Specified
kanadisk(?)
Norwegian bokmål
Description
AAGOT
ex kanadisk(?) MARIE LOUISE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1870
Byggested: Quebec, Canada
Verft: Pierre V. Valin
Endelig skjebne: Kristiansand - . Strandet, vrak 1888 /1. Frankrike
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
715 brt
688 netto
Mål: 151 - 30,8 - 19,9 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Mandal 1870-88

Skipsfører:

E. Danielsen
J. Johnsen
C. Emanuelsen

Eier:

H. P. Rude mfl. 1870-84
O. P. Hegnander 1884-88

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 715 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
715
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Tonnasje [no]: 688 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
688
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish
Lengde [no]: 151 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
151
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Bredde [no]: 30,8 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
30,8
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish
Djupgående [sv]: 19,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
19,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1870 Quebec, Canada @ Pierre V. Valin
1870

-Timespan
1870

--Earliest time
1870
-Dating comment
1870
Norwegian bokmål

-Place reference
Quebec, Canada @ Pierre V. Valin
--Place (text)
Quebec, Canada @ Pierre V. Valin
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176800140

-Id
021176800140
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål