Description
ADONIS
ex britisk GOOD INTENT
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1869
Byggested: Montrose, Skottland
Verft: Strachau
Endelig skjebne: Opphugget 1905 [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:14
10/08/2019 03:50:04
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/224edac5-1680-4d9a-b13b-8edb0814f8fa | RDF/XML | JSON-LD
Name
ADONIS
Norwegian bokmål

Other name
GOOD INTENT britisk

-Name
GOOD INTENT
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål

Description
ADONIS
ex britisk GOOD INTENT
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1869
Byggested: Montrose, Skottland
Verft: Strachau
Endelig skjebne: Opphugget 1905
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
413 brt
376 netto
Mål: 127,6 - 28,6 - 16,3 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kragerø 1885-87
Kristiania -1898
Kragerø 1898-1905

Skipsfører:

Th. Halvorsen 1895-
Knudsen 1901
S. Gundersen -1905

Eier:

O. Th. Gjordam 1885-1905 (A/S Achilles)

Andre opplysninger:

Strandet 1901 på Saltholm, Øresund på reise London Uleåborg i ballast. Refloated.

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 413 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
413
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 376 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
376
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 127,6 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
127,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 28,6 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
28,6
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 16,3 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
16,3
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1869 Montrose, Skottland @ Strachau
1869

-Timespan
1869

--Earliest time
1869
-Dating comment
1869
Norwegian bokmål

-Place reference
Montrose, Skottland @ Strachau

--Place (text)
Montrose, Skottland @ Strachau
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789511

-Id
021176789511
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål