Description
ALF
ex dansk ADOLPH HARBOE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1876
Byggested: Greenock, Skottland
Verft: Caind & Co.
Endelig skjebne: 19/11 Porsgrunn - Birkenhead, trelast. Strandet, vrak 1909 23/11 (3 omkommet) på Haisbro' Sands [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:27
10/08/2019 04:03:42
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/216f2528-53f0-4fac-ac5e-26578155cc6c | RDF/XML | JSON-LD
Name
ALF
Norwegian bokmål

Other name
ADOLPH HARBOE dansk

-Name
ADOLPH HARBOE
Norwegian bokmål

-Specified
dansk
Norwegian bokmål

Description
ALF
ex dansk ADOLPH HARBOE
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1876
Byggested: Greenock, Skottland
Verft: Caind & Co.
Endelig skjebne: 19/11 Porsgrunn - Birkenhead, trelast. Strandet, vrak 1909 23/11 (3 omkommet) på Haisbro' Sands
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Tonnasje:
1154 brt
1050 netto
Mål: 219,5 - 34,1 - 20,9
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Larvik 1903-09

Skipsfører:

A. Andersen 1903-09
C. A. Stensholt 1911-

Eier:

Chr. Nielsen & Co. 1903-09 (A/S Alf)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1154 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1154
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1050 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1050
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 219,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
219,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 34,1 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
34,1
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 20,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
20,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Built
1876 Greenock, Skottland @ Caind & Co.
1876

-Timespan
1876

--Earliest time
1876
-Dating comment
1876
Norwegian bokmål

-Place reference
Greenock, Skottland @ Caind & Co.

--Place (text)
Greenock, Skottland @ Caind & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176789693

-Id
021176789693
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål