Davidsen, Trygve (1895 - 1978) [no]

Davidsen, Trygve (norwegian bokmål), Davidsen, Trygve (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 15:59:02
15/01/2022 04:35:11
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/2130b2c4-e5a6-411f-97c5-4e2e93c472f4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Davidsen, Trygve
Norwegian bokmål

Davidsen, Trygve
Swedish

Alternative name
Davidsen, Trygve Marentsius
Swedish

Norsk kunstnersleksikon

Birth
18/03/1895 , , Kristiania [sv]

-Time
18/03/1895
-Place reference
, , Kristiania [sv]
--Place (text)
Kristiania
Swedish
Death
03/03/1978

-Time
03/03/1978
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

NKL article_id
417093

-Id
417093
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036634217
-Id
021036634217
-System
DigitaltMuseum