Helland-Hansen, Elisa (1950 - ) [no]

Helland-Hansen, Elisa (norwegian bokmål)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
Last changed
01/04/2021 14:17:19
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/201021f3-7402-4470-976b-9cf13439ecc4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Helland-Hansen, Elisa
Norwegian bokmål

First name
Elisa
Norwegian bokmål

Last name
Helland-Hansen
Norwegian bokmål

Other name
Mørk, Elisa Annet

-Name
Mørk, Elisa
Norwegian bokmål

-Specified
Annet
Norwegian bokmål
Birth
1950

-Time
1950
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Keramiker

-Type of activity (text)
Keramiker
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Nasjonalmuseet ID
201021F3-7402-4470-976B-9CF13439ECC4

-Id
201021F3-7402-4470-976B-9CF13439ECC4
-System
Nasjonalmuseet ID
DigitaltMuseum
021039688112
-Id
021039688112
-System
DigitaltMuseum