Sivesind, Bengt (1947 - ) [no]

Sivesind, Bengt (norwegian bokmål), Sivesind, Bengt (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
01/04/2021 16:01:05
02/07/2022 04:20:25
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/1e3fb047-3127-4456-b761-dc30634ad575 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Sivesind, Bengt
Norwegian bokmål

Sivesind, Bengt
Swedish

First name
Bengt
Norwegian bokmål

Last name
Sivesind
Norwegian bokmål

Alternative name
Sivesind, Bengt Erik
Swedish

Other name
Sivesind, Bengt Erik Fullt navn

-Name
Sivesind, Bengt Erik
Norwegian bokmål

-Specified
Fullt navn
Norwegian bokmål
Norsk kunstnersleksikon

Birth
1947 , , Oppland, Gjøvik (Norge) [no]

-Time
1947
-Place reference
, , Oppland, Gjøvik (Norge) [no]
--Place (text)
Oppland, Gjøvik (Norge)
Norwegian bokmål
Life role
-Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Billedkunstner

-Type of activity (text)
Billedkunstner
Norwegian bokmål
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
NKL article_id
430536

-Id
430536
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036636720

-Id
021036636720
-System
DigitaltMuseum
Nasjonalmuseet ID
D3814F44-B8F5-4993-A798-D218C83B2A84

-Id
D3814F44-B8F5-4993-A798-D218C83B2A84
-System
Nasjonalmuseet ID
Editorial note
Grunnleggende data fra Norsk kunstnerleksikon oppdatert 04.03.2021 med data fra Nasjonalmuseet
Norwegian bokmål