Description
AARVAAK
ex U.S.A. FLEETFORD
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1864
Byggested: Boston, Mass., USA
Verft: Paul Curtis
Ombygging: Ombygget 1883
Endelig skjebne: 17/4 Cardiff-Madeira. Solgt Tyskland 1905 og omrigget i Madeira [no]
Type of vessel
Dataset owner
Norsk Maritimt Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
23/11/2016 15:51:05
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/187f9336-6e73-49b9-96ea-d63a2a9a6133 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AARVAAK
Norwegian bokmål

Other name
FLEETFORD USA

-Name
FLEETFORD
Norwegian bokmål

-Specified
USA
Norwegian bokmål

Description
AARVAAK
ex U.S.A. FLEETFORD
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1864
Byggested: Boston, Mass., USA
Verft: Paul Curtis
Ombygging: Ombygget 1883
Endelig skjebne: 17/4 Cardiff-Madeira. Solgt Tyskland 1905 og omrigget i Madeira
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1083 brt
1013 netto
Mål: 106,5 - 33 - 22,9 DNV
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Kristiania
Larvik 1890 - 97
Porsgrunn 1897-1905

Farter:

Trelastfart på Canadas østkyst

Skipsfører:

E. W. Olafsen 1889-97
P. M. Juul 1897-
I. M. Grotnæss

Eier:

Joh. Jansen (mgr) -1897, J. Hesselberg (eier)
H. C. Hansen 1897-1905 (A/S Aarvaak)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnasje [no]: 1083 bruttoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1083
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Tonnasje [no]: 1013 nettoton [no]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
1013
-Unit
Norwegian bokmål

Swedish

Lengde [no]: 106,5 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
106,5
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Bredde [no]: 33 foot

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
33
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

Djupgående [sv]: 22,9 foot

-Measurement type
Swedish

-Value
22,9
-Unit
English

fot
Norwegian bokmål

fot
Swedish

-Specification
DNV
Norwegian bokmål
Built
1864 Boston, Mass., USA @ Paul Curtis
1864

-Timespan
1864

--Earliest time
1864
-Dating comment
1864
Norwegian bokmål

-Place reference
Boston, Mass., USA @ Paul Curtis

--Place (text)
Boston, Mass., USA @ Paul Curtis
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Alternative id
DigitaltMuseum: 021176800147

-Id
021176800147
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål