Antony de Witt, Antonio (1876 - 1967) [no]

Antony de Witt, Antonio (norwegian bokmål)

Kunstnere, arkitekter og designere i norske offentlige samlinger (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
Last changed
01/04/2021 14:00:13
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/1876912d-9b04-4129-980c-56f35c4943f0 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Antony de Witt, Antonio
Norwegian bokmål

First name
Antonio
Norwegian bokmål

Last name
Antony de Witt
Norwegian bokmål

Other name
Witt, Antony de Tidligere anvendt

-Name
Witt, Antony de
Norwegian bokmål

-Specified
Tidligere anvendt
Norwegian bokmål
Birth
22/02/1876

-Time
22/02/1876
Death
13/06/1967

-Time
13/06/1967
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
-Life role
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

German

Nationality
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian




Norwegian nynorsk

Activity
Kunstner

-Type of activity (text)
Kunstner
Norwegian bokmål
Billedkunstner

-Type of activity (text)
Billedkunstner
Norwegian bokmål
Nasjonalmuseet ID
1876912D-9B04-4129-980C-56F35C4943F0

-Id
1876912D-9B04-4129-980C-56F35C4943F0
-System
Nasjonalmuseet ID
DigitaltMuseum
021039685926
-Id
021039685926
-System
DigitaltMuseum