Dannell, Erik (1859? - ) [no]

Dannell, Erik (norwegian bokmål)

Personer Vestfoldmuseene (Vestfoldmuseene) [no]

Dataset owner
Vestfoldmuseene (Museum) [no] owns the information on this page
Last changed
14/05/2018 09:20:19
27/02/2021 09:31:01
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/170c1322-5f82-456c-9ea9-37c6e83ca1ef | RDF/XML | JSON-LD
Name
Dannell, Erik
Norwegian bokmål

First name
Carl
Norwegian bokmål

Middle name
Erik Haakon
Norwegian bokmål

Last name
Dannell
Norwegian bokmål

Alternative name
Karl Eirik
Norwegian bokmål

Birth
13/03/1859? Larvik (By) [no], ,
Dato 17.03 oppgis flere steder, årstall varierer. Både 1858, 1859 og 1860 oppgis i Digitalarkivet. Mest sannsynlig 13.03.1859, som oppgis ved inngåelse av ekteskap (ref.: Ministerialbok for Larvik prestegjeld 1884-1902).

-Time
13/03/1859?
-Dating comment
Dato 17.03 oppgis flere steder, årstall varierer. Både 1858, 1859 og 1860 oppgis i Digitalarkivet. Mest sannsynlig 13.03.1859, som oppgis ved inngåelse av ekteskap (ref.: Ministerialbok for Larvik prestegjeld 1884-1902).
Norwegian bokmål

-Place reference
Larvik (By) [no], ,
--Place
Norwegian bokmål
Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Biography

Styrmann og senere skipsfører på flere Larviks-skuter tilknyttet rederiet Oppen i tidsrommet fra ca 1875 til et stykke ut på 1900-tallet. Larvik bystyre for Larvik borgerlige vælgerforening i flere perioder (1923-25, 1925-27, 1932-34).
Uvisst når han døde.

Norwegian bokmål

Occupation
-Occupation
Norwegian bokmål

Swedish

Norwegian nynorsk
Actor in
Norwegian bokmål
Överstyrman [sv] 1989 - 1905

Norwegian bokmål
Kaptein [no] 1915 - 1916

Norwegian bokmål

Norwegian bokmål
Kaptein [no] 1894 - 1897

-Text
Ministerialbok for Larvik prestegjeld 1884-1902 (0707P)
Norwegian bokmål
DigitaltMuseum
021037399898
-Id
021037399898
-System
DigitaltMuseum