Aabel, Marit (1944 - ) [no]

Aabel, Marit (norwegian bokmål), Aabel, Marit (swedish)

Kunstnere, arkitekter og designere i offentlige samlinger i Norge (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design) [no]

Life role
Dataset owner
Contact information
Gro Benedikte Pedersen: gro.pedersen@nasjonalmuseet.no [no]
Magnus Bognerud: magnus.bognerud@nasjonalmuseet.no [no]
Yvonne Brenden Hansen: yvonne.hansen@nasjonalmuseet.no [no]
Sjur Einen Sævik: sjur.saevik@nasjonalmuseet.no [no]
License
Navngivelse-Del på samme vilkår (CC BY-SA) [no] applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
21/09/2022 10:59:53
24/09/2022 08:53:06
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/16d034df-8a09-46aa-abc2-4d65d3bd180d | RDF/XML | JSON-LD
Name
Aabel, Marit
Norwegian bokmål

Aabel, Marit
Swedish

First name
Marit
Norwegian bokmål

Last name
Aabel
Norwegian bokmål

Other name
Bjørneboe, Marit Aabel 1964 1981

-Name
Bjørneboe, Marit Aabel
Norwegian bokmål

-Timespan
1964 1981
--Earliest time
1964
--Latest time
1981
Norsk kunstnersleksikon

Birth
12/08/1944 , , Hakadal [sv]

-Time
12/08/1944
-Place reference
, , Hakadal [sv]
--Place (text)
Hakadal
Swedish
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Norwegian nynorsk
Gender
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

German

NKL article_id
431028

-Id
431028
-System
NKL article_id
DigitaltMuseum
021036637340
-Id
021036637340
-System
DigitaltMuseum