Rockwool (Selskap) [no]

Rockwool (norwegian bokmål)

Industribedrifter (Norsk Teknisk Museum) [no]

Description
Bedriften produserte steinull isolasjonsmateriell til bruk i byggeindustrien, kjøle- og fryseanlegg, kjøleskap, komfyr, branndører, varmtvannsbeholdere etc. Bedriften eksisterer fortsatt med hovedkontor i Nydalen i Oslo og fabrikker i Moss og Trondheim. Produktet er fortsatt isolasjonsmateriale laget av steinull. [no]
Type
Dataset owner
Norsk Teknisk Museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
30/01/2018 09:47:14
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/1647aa36-2255-455c-b282-93774f269008 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Rockwool
Norwegian bokmål

Alternative name
A/S Rockwool
Norwegian bokmål

Description
Bedriften produserte steinull isolasjonsmateriell til bruk i byggeindustrien, kjøle- og fryseanlegg, kjøleskap, komfyr, branndører, varmtvannsbeholdere etc. Bedriften eksisterer fortsatt med hovedkontor i Nydalen i Oslo og fabrikker i Moss og Trondheim. Produktet er fortsatt isolasjonsmateriale laget av steinull.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Coordinates
68.4346, 17.42497, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
68.4346
-Longitude (Easting)
17.42497
Reference
Illustrert norsk næringsleksikon bind 1, 1957
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021167115339
-Id
021167115339
-System
DigitaltMuseum