Bardach, Hermann (1831 - 1906) [no]

Bardach, Hermann (norwegian bokmål)

Fotografregisteret (Norge) (Preus museum) [no]

Life role
Dataset owner
Preus museum (Museum) [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
24/01/2017 12:58:55
24/08/2019 01:24:55
Published
Status
Help

URI
http://kulturnav.org/1323021b-04e1-4fbe-8f80-561da0917237 | RDF/XML | JSON-LD
Name
Bardach, Hermann
Norwegian bokmål

First name
Hermann
Norwegian bokmål

Last name
Bardach
Norwegian bokmål

Alternative name
Schapira, Hirsch
Norwegian bokmål

lokalhistoriewiki.no

Birth
1831

-Time
1831
Death
1906

-Time
1906
Life role
-Life role
English

Norwegian bokmål

Swedish

Estonian

Finnish

Spanish

Dutch

Gender
Man
English

Norwegian bokmål

Man
Swedish

Estonian

Nationality

Norwegian bokmål

Swedish

Biography

Het egentlig Harsch Schasura. Var omreisende fotograf, fotograferte i Finland i 1862 og 1863, har etterpå vært reisende fotograf i Finnmark.
Bardach var født i Russland, nåværende (2009) Ukraina. Død i Stockholm i 1906. Han ble svensk statsborger i 1875. I 1864 åpnet han atelier i Örebro. Bardach var omreisende fotograf i Sverige og oppholt seg vanligvis i en toårsperiode på hvert sted. Ifølge familie var hans pass utstedt i navnet Hirsch Shapira. Portretter tatt av Bardach finnes ved Kungliga biblioteket i Stockholm.

Virkested:
1865 ca: Finnmark

Norwegian bokmål

Reference
Kilder:
Bonge, Susanne: Eldre norske fotografer, 1980
Upublisert materiale i Preus museum
Norwegian bokmål

Web reference
Norwegian bokmål

-Text
Fotografregisteret
Norwegian bokmål
Alternative id
FR: 163

-Id
163
-System
FR
DigitaltMuseum: 021036004997

-Id
021036004997
-System
DigitaltMuseum
Change note

Konvertert fra Fotografregisteret 2015.04.20

Norwegian bokmål